FAQ – Často kladené otázky

Tu sú odpovede na najčastejšie otázky. Ak nenájdete svoju odpoveď, neváhajte nás kontaktovať.

 

Potrebujem vymeniť poškodený blatník na mojom aute. Mám kúpiť nový alebo starší – použitý?

Podľa kvality a ceny by sa dal sortiment autodielov rozdeliť na 3 základné skupiny:

a)      Nový originálny diel Vám jeho kvalitou zaručene bude pasovať. Avšak jeho cena sa odvíja od ceny Vášho auta, keď bolo ešte nové. Cena bude zrejme niekoľkokrát prevyšovať Vašu reálnu predstavu.  

b)      Naopak, v súčasnosti veľa predajcov ponúka tiež nové a veľmi  lacné diely - napodobeniny. Pri týchto neoriginálnych dieloch, väčšinou vyrobených v Číne či v Poľsku treba ale zvážiť ich kvalitu. Tu je pár našich skúseností a skúseností našich zákazníkov s nekvalitnými čínskymi dielmi:

- predná kapota o 2 cm kratšia od originálu
- lem nepozinkovaného blatníka po 3 rokoch kompletne skorodoval
- chróm z prednej masky odpadol po pár umytiach auta
- nový dverový zámok dokázal auto zamknúť, odomknúť to však už nešlo
- nové predné svetlomety vyzerali v kartóne pekne, avšak viete aj ako svietia a či po daždi nezatečú?
- ventilátor chladičov bol lacný, avšak po krátkom čase jeho nekvalitný materiál nevydržal nápor točenia a rozbil popri tom chladič a držiak chladičov

   

Zvážte ale sami, či nekvalitné diely zaručia, že Vaše auto ostane funkčné a bezpečné.

c)       Ďalšou možnosťou, ktorú ponúka aj naša spoločnosť,  sú originálne použité diely, odborne demontované  z áut. Ich originálna kvalita je naďalej zaručená pričom ich predajná cena je len zlomkom z ceny nového originálneho dielu. Opätovne je možné použiť takmer všetky demontované  náhradné diely. Použiť sa už nedajú diely, ktoré sa poškodia pri samotnej demontáži, prevádzkové kvapaliny, spotrebné diely ako tesnenia, filtre atď.

V našej dlhodobej ankete  88 % opýtaných najradšej volí práve originálne použité diely.

 

Bude mi diel od Vás pasovať?

Samozrejme keď už bol diel založený a funkčný na demontovanom aute, bude rovnako pasovať aj na to Vaše. Rozdiel môže byť ale vo verzii dielu, napr. podľa roku výroby, podľa prevedenia karosérie, typu motora atď. Ak ste si nie istý, či Vám bude diel pasovať, radi Vám s tým pomôžeme. Nikdy nekupujte diel bez preverenia kompatibility, ktorý bude len „podobný“, vyhnete sa zbytočným komplikáciám pri jeho reklamovaní aj nákladom na zbytočnú montáž/demontáž.

 

Kedy dostanem objednané diely?

Všetky ponúkané diely máme vo vlastnom sklade a preto sú okamžite k dispozícii. Môžete si ich vyzdvihnúť osobne v pracovnej dobe (viď sekciu Kontakt) alebo Vám ich môžeme poslať kuriérom. Pokiaľ si diely objednáte v pracovný deň do 15:00 hod., doručíme Vám ich už na nasledujúci pracovný deň.

 

Pôvod dielu ma nezaujíma, len mi urobte dobrú cenu...

Žiaľ, niektorých zákazníkov pôvod kupovaného dielu naozaj nezaujíma. Našou konkurenciou sú aj pochybní „garážoví predajcovia“ predávajúci diely z trestnej činnosti. Predávať ale aj kúpiť takýto diel znamená nielen podporiť trestnú činnosť, ale trestného činu sa dopúšťa aj samotný zákazník. Preto nie je možné porovnávať tovar a ceny takéhoto „čierneho predajcu“ so serióznym predajcom.

Pozor si dajte aj na ďalších nelegálnych „predajcov“, ktorí nemajú ani len povolenie k podnikateľskej činnosti. Preto nečakajte od nich akékoľvek záruky ani daňový doklad.

Naša spoločnosť vlastní všetky dokumenty, ktoré deklarujú pôvod dielov a na základe toho dáva aj záruku na ich čistý pôvod.